Kas ir auto diagnostika

Arvien vairāk automašīnu darbībā tiek izmantota elektronika, un elektronika mūsdienu automašīnām kontrolē praktiski visas funkcijas. Lai būtu vieglāk veikt automašīnas remontu, ražotāji automašīnu elektronikā iestrādā dažādus sensorus jeb mērierīces. Sensori spēj noteikt, vai attiecīgā automašīnas detaļa strādā atbilstoši, vai arī tai ir radušās kādas problēmas. Sensori spēj noteikt arī problēmas līmeni, proti, tie var izdot tikai brīdinājumu, vai arī ziņot ka funkcija vairs nestrādā.

Ekspluatējot automašīnu, šie sensori ir nepārtrauktā darbībā un uzrauga automašīnas tehnisko stāvokli. Nopietnu problēmu gadījumā tie var arī ziņot vadītājam par radušos problēmu, piemēram, automašīnas vadības panelī iededzot signālu “Check engine”. Taču, vadītājam visbiežāk nav iespējas pašam aplūkot, kas tieši ar automašīnu ir noticis, kādas detaļas ir bojātas, un cik potenciāli varētu izmaksāt automašīnas remonts.

Šeit palīgā nāk auto diagnostika. Auto diagnostiku veic ar speciāli šādiem mērķiem izstrādātiem rīkiem jeb diagnostikas iekārtām. Diagnostikas iekārta spēj savienoties ar automašīnas vadības bloku un iegūt informāciju par visiem automašīnas sensoriem un savākt sarakstu ar bojājumiem. Tālāk, vadoties pēc šo bojājumu apraksta, iespējams secināt, kuras automašīnas detaļas ir jānomaina.

Auto diagnostika sniegs informāciju pār visām automašīnas funkcijām – dzinēju, transmisiju, apgaismes iekārtām, klimata kontroli, multimediju iekārtu, stūres iekārtu, izplūdes sistēmu, stabilitātes un pretbuksēšanas sistēmu, bremžu sistēmu, riepu spiediena kontroles sistēmu, durvju slēdzeņu sistēmu, bluetooth brīvroku sistēmu, drošības uzraugošās iekārtas u.c. Auto diagnostiku var veikt arī profilaktiskos nolūkos, lai laicīgi pamanītu kādas detaļas bojājumu.

Tirgū ir pieejams plašs klāsts ar samērā lētiem kļūdu lasītājiem (cenas aptuveni 30 – 50 eur), taču no prakses var secināt, ka tie nespēj nolasīt un atspoguļot visas automašīnas kļūdas. Visprecīzākā auto diagnostika tiek veikta ar profesionāla līmeņa iekārtu, kur uzreiz tiek pārbaudīti visi automašīnas mezgli un arī kļūdu vēsture.

Mēs, AutoScan.lv, piedāvājam veikt auto diagnostiku ar profesionālu iekārtu visiem auto mezgliem dažu minūšu laikā. Uz vietas saņemsiet diagnostikas izdruku ar kļūdu sarakstu. Rezervējiet Jums vēlamo laiku šeit online vai pa telefonu +371 23271723.