Kā salabot automašīnu paša spēkiem, jeb “do it yourself (DIY)”

Auto diagnostika

Vispirms jāveic auto diagnostika

Vispirms, lai noskaidrotu problēmas cēloni, nepieciešams veikt auto diagnostiku jeb kļūdu skenēšanu. Ja problēmas iemesls ir acīmredzams, tad, protams, tas nav nepieciešams, piemēram, izdegusi gaismas spuldze. Taču visbiežāk lokalizēt problēmu bez auto diagnostikas nebūs iespējams. Auto diagnostikas rezultātā būs iespējams uzzināt auto kļūdas, kuras reģistrētas tās datorā. Tālāk, pēc šo kļūdu kodiem varēs saprast un meklēt problēmas cēloni. Kļūdas kods var būt piemēram “2B44 Misfire with cut-out cyl 3” (BMW), kas liecina par problēmu ar dzinēja 3. cilindru. Katrai automašīnas markai ir unikāli kļūdu kodi un to skaidrojumi.

Informācijas meklēšana internetā

Reizēm no kļūdas koda uzreiz var saprast, kas ir problēmas cēlonis, taču ļoti bieži kļūdas kods nevis norāda uz konkrētu auto detaļas problēmu, bet gan uz kādu auto veiktspējas raksturlieluma samazinājumu. Piemēram, minētais BMW kļūdas kods “2B44 Misfire with cut-out cyl 3” var norādīt uz vairākām potenciālām problēmām – aizdedzes sveces problēmu, aizdedzes spoles problēmu, vada bojājumu u.c.. Lai būtu iespējams saprast, kas visticamāk šo kļūdas kodu ir izraisījis, nepieciešams iegūt papildus informāciju no ekspertiem vai citiem cilvēkiem, kuri ar šo kodu jau bijuši saskārušies. Šeit talkā nāk internets un google, ar kuras palīdzību var noskaidrot, kā šo problēmu novēruši citi cilvēki. Piemēram, šajā gadījumā, meklējot google ierakstu “BMW 530 2B44 fault code”, būs iespējams atrast informāciju, ko citi cilvēki ir remontējuši sakarā ar šo kļūdas kodu. Visnoderīgākie avoti ir auto forumi, kuros ir iespējams atrast praktiski jebkuru kļūdas kodu un tās novēršanai nepieciešamā remonta informāciju. Apbruņojieties ar pacietību un pārskatiet vairākus forumus sakarā ar šo kļūdas kodu. Ja vēlaties iegūt informāciju krievu valodā tad meklēšanas frāzes beigās pievienojiet atslēgas vārdu “site:.ru”, piemēram, “BMW 530 2B44 fault code site:.ru”. Veiksmīgas meklēšanas rezultātā būs iespējams saprast, kuras auto detaļas ir pie vainas.

Rezerves daļu iegāde

Kad bojātās detaļas ir noskaidrotas, nepieciešams tās iegādāties. Labi avoti detaļu iegādei internetā ir www.autodoc.lv, www.grosauto.lv, www.handler.lv. Šajos interneta veikalos pēc auto markas, modeļa, gada un motora tipa varēsiet atrast Jums nepieciešamās detaļas. Protams detaļas var iegādāties arī veikalā klātienē, kur Jums konsultāciju sniegs pārdevējs. Padomājiet arī par remontam nepieciešamajiem instrumentiem, un, ja nepieciešams, iegādājaties arī tos.

Auto remonts

Kad detaļas ir iegādātas, auto remonta darbi var sākties. Mūsdienās ir ļoti viegli atrast informāciju internetā par praktiski jebkuru auto remontu, piemēram vietnē youtube.com. Meklējiet informāciju par nepieciešamo detaļas nomaiņu un Jūsu auto marku un modeli, piemēram, “How to replace BMW 530 ignition coil” (no angļu val. “Kā nomainīt BMW 530 aizdedzes spoli”). Ja informāciju vēlaties iegūt krievu valodā, tad var pārtulkot latviešu tekstu uz krievu valodu vietnē translate.google.lv un meklēt informāciju krievu valodā. Arī krievu valodā ir daudz sakarīgu un pamācošu video. Informāciju var meklēt arī auto forumos, kur lietotāji būs dokumentējuši remontu ar aprakstu un bildēm. Meklēšanai izmantojiet tās pašas frāzes, kuras youtube meklēšanai. Kad remonta instrukcijas ir skaidras, var ķerties klāt auto remontam.

Atkārtota auto diagnostika

Pēc detaļas nomaiņas būs lietderīgi veikt atkārtotu auto diagnostiku un kļūdu nodzēšanu, lai pārliecinātos, ka problēma tiešām ir novērsta. Būs nepieciešams pieslēgt automašīnu pie auto diagnostikas iekārtas, nodzēst visus kļūdu kodus, piestartēt automašīnu uz laiku, un veikt atkārtotu kļūdu skenēšanu. Ja atkārtota auto diagnostika problēmu vairs neuzrāda, tad defekts ir veiksmīgi novērsts. Šādā veidā būsiet ietaupījis krietnu naudas summu, kura par remonta veikšanu būtu nepieciešama autoservisā. Protams, ne visi auto remonta darbi ir vienkārši, un, ja ir šaubas par rezultātu, tad labāk vērsties autoservisā.

Mēs, AutoScan.lv piedāvājam veikt auto diagnostiku – kļūdu skenēšanu. Ātra apkalpošana Jums ērtā laikā, iespējams pieteikties mājas lapā, aizpildot formu online, pa telefonu vai whatsapp.