Kā atpazīt plūdos cietušu automašīnu

Auto diagnostika plūdos cietušām automašīnām

Šovasar Rietumeiropā tika piedzīvoti plaši plūdi, tāpēc šobrīd īpaša piesardzība jāievēro ar ievestajām automašīnām no šīm teritorijām. Plūdos cietušās automašīnas gandrīz vienmēr sagādās papildus grūtības to ekspluatācijā – no elektroniskām ķibelēm līdz vizuāliem bojājumiem, tāpēc būtiski ir pirms iegādes pamanīt, vai automašīna nav cietusi plūdos.

Kā atšķirt plūdos cietušu automašīnu? Šeit būs daži padomi, kas var noderēt.

Dīvains aromāts salonā – pelējuma vai mitruma smaka automašīnas salonā ir indikators, ka tā kādu laiku ir atradusies ūdenī. Pievērsiet uzmanību, vai īpašnieks nav mēģinājis šo aromātu noslēpt ar gaisa atsvaidzinātājiem. Ieslēdziet automašīnas ventilāciju, lai novērtētu, vai nav pelējuma/mitruma klātbūtne no ventilācijas sistēmas.

Atšķirīgas auduma krāsas paklājam/sēdekļiem – krāsu atšķirības salona apakšdaļā un augšdaļā var liecināt, ka automašīnā stāvējis ūdens. Atjaunots vai daļēji atjaunots salons arī var būt kā signāls, ka salonā bijis ūdens un ir mēģināts bojātos salona elementus nomainīt.

Ūdens pēdas automašīnas ārpusē – aizsvīdušas lampas var liecināt, ka automašīna bijusi ūdenī. Plūdu līmeņa nospiedumi (plūdu līnija) motortelpā vai bagāžas nodalījumā var nozīmēt, ka automašīna kādu laiku atradusies stāvošā ūdenī.

Rūsas klātbūtne – salīdzinoši jaunām automašīnām tās apakšā rūsai nevajadzētu būt prakiski vispār. Ja rūsa automašīnas apakšpusē ir redzama viemērīgi vairākās vietās, ir risks, ka automašīna bijusi kādu laiku ūdenī. Ar spoguļa palīdzību apskatiet vietas zem sēdeļiem, vai to mehāniskie elementi, piemēram, atsperes, nav ar rūsas pārklājumu. Dzelzs elementi, kuri kādu laiku būs bijuši zem ūdens, būs vienmērīgi pārklājušies ar rūsas slāni.

Smilšu/dubļu paliekas – pārbaudiet vietas salonā, kuras parasti, atrodoties automašīnā, nav redzamas, piemēram, zem priekšējā paneļa. Apskatiet motortelpas elementus, riteņu arkas, vai nav redzami dubļi spraugās un grūtāk aizsniedzamās vietās.

Veiciet auto diagnostiku – veiciet kļūdu skenēšanu, vai automašīnai nav elektronikas problēmu. Neparasti daudz kļūdu paziņojumu pie auto diagnostikas ir aizdomīgi.

Pārbaudiet motoreļļu – automašīnas eļļai nevajadzētu būt kafijas krāsā.

Mēs, AutoScan.lv, piedāvājam veikt auto diagnostiku ar profesionālu iekārtu visiem auto mezgliem dažu minūšu laikā. Uz vietas saņemsiet diagnostikas izdruku ar kļūdu sarakstu. Rezervējiet Jums vēlamo laiku šeit online vai pa telefonu +371 23271723.